Pasowanie na Przedszkolaka JCI 2018

07-11-2018

W dniu 26 października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka JCI. Do grona społeczności przedszkolnej zostało przyjętych 13 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Aktu pasowania dokonali:  dr hab. Justyna Drukała- biolog, prekursorka badań nad "sztuczną” skórą z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prezes Zarządu Jagiellońskiego Centrum Innowacji - Paweł Błachno. W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki, ich rodzice oraz babcie i dziadkowie. Bardzo miło było nam gościć absolwentów przedszkola, którzy są już uczniami szkół podstawowych naszego miasta. Ceremonię poprzedziło oficjalne otwarcie Kącika Life Science przeznaczonego dla najmłodszych, w którym będą oni mogli wykonywać doświadczenia chemiczne, obserwować pod mikroskopem różnego rodzaju preparaty, robić pierwsze kroki w poznawaniu anatomii człowieka, a także badać świat roślin i zwierząt. Wszystko to stało się możliwe dzięki znakomitemu wyposażeniu sali w mikroskopy, szkło laboratoryjne, preparaty, modele oraz dużą ilość gier i publikacji o tematyce przyrodniczej. W Kąciku Life Science odbywają się cykliczne - cotygodniowe zajęcia dla małych naukowców. Przedszkole nie zapomina również o wychowawczym aspekcie przedsięwzięcia. Publiczność zgromadzona podczas uroczystości miała okazję obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez aktora - Aleksandra Szklarskiego (na co dzień instruktora zajęć teatralnych i fotograficzno-filmowych) oraz nauczycieli. W przedstawieniu zatytułowanym: „W pracowni Mistrza Twardowskiego” pojawił się dylemat co w życiu człowieka jest ważniejsze: intelekt czy uczucia.  Pan Aleksander Szklarski jest autorem scenariusza oraz tekstu piosenki stworzonej na potrzeby przedstawienia. Autorką melodii jest Pani Joanna Manista – na co dzień nauczycielka rytmiki w przedszkolu. W postaci przedstawienia wcieliły się dzieci oraz nauczyciele Przedszkola JCI.


Zdjęcia z Pasowanie na Przedszkolaka JCI 2018 można zobaczyć tutaj.