Wizyta na Wydziale Fizyki UJ

11-03-2019

07.03. 2019 - Wyjście na Wydział Fizyki UJ – przedszkolaki udały się do Garażu Złożoności - interdyscyplinarnego akademickiego makerspace’u działającego na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie wzięły udział w warsztatach poświęconych tematyce kosmosu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym są gwiazdy i planety, a także zostały wprowadzone w znaczenie takich pojęć jak grawitacja i orbita. Druga część zajęć to budowanie statków kosmicznych i satelitów, które dzieci najpierw zaprojektowały, a później wykonały przy użyciu folii NRC, pianki poliuretanowej oraz taśmy kaptonowej. Efektem żmudnej pracy małych konstruktorów były pomysłowe urządzenia, zaopatrzone w różnego rodzaju anteny oraz mrugające diody, gotowe do wyruszenia w przestrzeń kosmiczną. Zajęcia dla dzieci prowadził dr Jakub Mielczarek - fizyk teoretyk, adiunkt w Zakładzie Teorii Układów Złożonych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami >>>