Przestrzeń edukacyjna

Przedszkole JCI znajduje się w nowoczesnym budynku na terenie Life Science Parku. Sale zabaw, jadalnia, szatnia, sala integracji sensorycznej oraz gabinety do pracy ze specjalistami są jasne i przestronne.  Wszystkie pomieszczenia posiadają  klimatyzację, a dzieci oddychają powietrzem oczyszczonym przez specjalne filtry. Automatyczne żaluzje umożliwiają regulację ilości światła w poszczególnych pomieszczeniach.

Zabawki oraz pomoce dydaktyczne dobierane są pod kątem wartości estetycznych i edukacyjnych z nastawieniem na uruchamianie wszystkich kanałów sensorycznych dziecka. Dzieci mają do dyspozycji zarówno drewniane klocki,  kasztany i kamyki, ale także mikroskopy i różnego rodzaju sprzęt do wykonywania naukowych doświadczeń. Pośród wielości zabawek są także  klocki Lego i Duplo. Każde dziecko posiada indywidualną szafkę z kartami pracy, materiałami plastycznymi oraz własnymi skarbami. Sale zabaw mają dostęp do Internetu, wyposażone są w projektory multimedialne, ekrany oraz system nagłaśniający.

Przedszkole posiada kolorowy, pięknie wyposażony plac zabaw, gdzie dzieci mogą bawić się na nawierzchni sztucznej, na trawie bądź w piaskownicy. Przedszkolaki uprawiają swój ogródek, w którym hodują warzywa,  kwiaty, zioła i owoce, a także obserwują owady w specjalnie dla nich przygotowanych hotelikach. Mali botanicy mają do dyspozycji  łąkę kwiatową. Jest to miejsce przeznaczone do przeprowadzania obserwacji przyrodniczych oraz kreatywnej zabawy.

Sala audytoryjna wyposażona w nagłośnienie oraz specjalne oświetlenie pozwala na organizację przedstawień, projekcji a także celebrowanie uroczystości w ciągu całego roku szklonego.

Przestrzeń edukacyjna Przedszkola JCI regularnie poszerzana jest o zajęcia w laboratoriach Life Science Parku, Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz o wycieczki do lasu, stadniny koni, miejsc związanych z historią, legendami oraz życiem kulturalnym Krakowa.

Wnętrza Przedszkola JCI można zobaczyć tutaj.