Przestrzeń edukacyjna

Przedszkole JCI znajduje się w nowoczesnym budynku na terenie Life Science Parku. Sale zabaw, jadalnia, szatnia oraz gabinety do pracy ze specjalistami są jasne i przestronne.  Wszystkie pomieszczenia posiadają  klimatyzację, a dzieci oddychają powietrzem oczyszczonym przez specjalne filtry. Automatyczne żaluzje umożliwiają regulację ilości światła w poszczególnych pomieszczeniach.

Zabawki oraz pomoce dydaktyczne dobierane są pod kątem wartości estetycznych i edukacyjnych z nastawieniem na uruchamianie wszystkich kanałów sensorycznych dziecka. Dzieci mają do dyspozycji zarówno drewniane klocki, kasztany i kamyki, ale także mikroskopy i różnego rodzaju sprzęt do wykonywania naukowych doświadczeń. Każde dziecko posiada indywidualną szafkę z materiałami plastycznymi oraz własnymi skarbami. Zabawki są tak usytuowane by były dostępne dla każdego dziecka. Sale zabaw mają dostęp do internetu, wyposażone są w projektory multimedialne, ekrany oraz system nagłaśniający. Nauczyciele posługują się dziennikami elektronicznymi.

Przedszkole posiada kolorowy, pięknie wyposażony plac zabaw, gdzie dzieci mogą bawić się na nawierzchni sztucznej, na trawie bądź w piaskownicy. Przedszkolaki uprawiają także swój ogródek, w którym hodują warzywa,  kwiaty i owoce, a także obserwują owady w specjalnie dla nich zbudowanym hoteliku.

Przestrzeń edukacyjna Przedszkola JCI regularnie poszerzana jest o zajęcia w laboratoriach Life Science Parku, Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz o wycieczki do miejsc związanych z historią, legendami oraz życiem kulturalnym Krakowa.

Wnętrza Przedszkola JCI można zobaczyć tutaj.