Urodziny dziecka są świętem solenizanta oraz całej społeczności przedszkolnej. Podchodzimy do niego z uwagą i starannością. Wszyscy dokładają wszelkich starań, aby ten dzień był niezapomniany. Najpierw imię dziecka zamieszczane jest na urodzinowej tablicy przy wejściu do przedszkola. Później przyszły solenizant wybiera kształt tortu pieczonego w naszej kuchni  oraz scenariusz urodzinowej imprezy (urodziny kowbojskie, pirackie, cyrkowe, urodziny w dżungli albo oparte o wędrówkę planet wokół słońca). Na urodziny zapraszani są rodzice oraz rodzeństwo. Specjalny rytuał składa się z podkreślającej upływ czasu opowieści rodziców o jubilacie. Są też życzenia dzieci, własnoręcznie wykonane prezenty oraz zabawa prowadzona przez nauczyciela, który przeistacza się w kowboja, pirata, bądź inną bajkową postać. Na końcu następuje wręczenie solenizantowi urodzinowego tortu, uroczyste „Sto lat”, pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek. Po zdmuchnięciu świeczek, wszyscy zasiadają do stołu. Dzielenie się wyjątkowymi doświadczeniami, pozytywnymi emocjami i tworzenie wyjątkowej atmosfery sprzyja powstawaniu niezapomnianych wspomnień, a przede wszystkim wzmacnia więź i pozwala budować dobre relacje z wszystkimi uczestnikami życia przedszkola.