Gwiazdka dla zwierzaka 2021

03-12-2021

W dniach 18.11-6.12.2021 wzięliśmy udział w projekcie pt. „Gwiazdka dla zwierzaka”. Nasze działania rozpoczęliśmy od wyjaśnienia dzieciom czym jest schronisko oraz jak możemy pomóc jego mieszkańcom. Naszym kolejnym działaniem była zbiórka karmy, koców, zabawek oraz innych akcesoriów dla psów i kotów ze Schroniska Psie Pole. Zbiórka prowadzona była na terenie Life Science Parku wśród pracowników wszystkich firm. W ramach projektu odbyły się także zajęcia z psem terapeutycznym, w czasie których dowiedzieliśmy się jak dbać o psa oraz na czym polega praca psa-terapeuty. Jak zawsze do naszych działań dodaliśmy aktywności artystycznej. Tym razem dzieci wykonały kotki i pieski dowolną techniką. Z wykonanych prac powstała wystawa, którą można było podziwiać w szatni naszego przedszkola. Ponadto w każdy piątek dzieci uczestniczyły w zajęciach z rytmiki poświęconych kotkom i pieskom. Nasze przedszkolaki brały również udział w grze terenowej. Podążały za śladami łapek, które prowadziły ich do kolejnych zadań. W czasie trwania projektu dzieci miały także możliwość przyniesienia z domu książeczek lub albumów o zwierzętach oraz podzielenia się z innymi przedszkolakami tym, co skrywają. Na koniec dzieci przekazały zebrane datki św. Mikołajowi, aby zabrał je ze sobą dla zwierząt do schroniska „Psie pole”, za co otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami. W czasie akcji udało nam się zebrać:

  • 159 kg suchej karmy, 30 kg karmy w puszkach, 201 saszetek z mokrą karmą, 25 saszetek ze smaczkami, 7 gnatów, mleko
  • 12 litrów środków czystości
  • 3 opakowania podkładów, drapak, legowisko
  • 4 miski, 7 kocy, leki, 10 zabawek i jeszcze 1100 zł i 10 euro

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii >>