Wystawa Żaglowców w Przedszkolu JCI

12-06-2024

Przedszkole JCI serdecznie zaprasza swoich podopiecznych wraz z rodzinami na wyjątkową wystawę żaglowców, będącą częścią kolekcji Pana Marcina Tabora. Pan Marcin zaczął kolekcjonować żaglowce w 2017 roku. A wszystko zaczęło się gdy przyjaciel postanowił kupić mu jako urodzinowy prezent mały model żaglowca Dar Pomorza. Obecnie niezwykła kolekcja Pana Marcina, składająca się z prawie 500 modeli. Na naszej wystawie możecie zobaczyć ponad 300 z nich. Jesteśmy przekonani, że wystawa jest prawdziwą gratką dla miłośników morskiej historii i modelarstwa.

Wśród eksponatów znajduje się hiszpański galeon mający ponad 100 lat, który został zakupiony na aukcji w Szwecji. Jego wiek i historia sprawiają, że jest to jeden z najbardziej wyjątkowych modeli na wystawie.

Niezwykłe są również modele w szklanych butelkach. Niektóre z nich zostały wykonane z niecodziennych materiałów, takich jak rybie ości. Te miniaturowe arcydzieła pokazują nie tylko kunszt rzemieślniczy, ale także kreatywność twórców.

Wystawa zawiera także żaglowiec, który został stworzony na specjalne życzenie córki Pana Marcina. Na pewno będziecie mogli go rozpoznać po obejrzeniu wszystkich eksponatów, gdyż wyróżnia się kolorem spośród wszystkich innych.

Niezwykłą atrakcją są dwa model, które szczególnie przypadną do gustu fanom filmów o piratach. Na wystawie można zobaczyć repliki słynnych żaglowców - Black Pearl i Latający Holender. Te modele, inspirowane popularnymi filmami, zachwycają detalami i precyzją wykonania.

Kolejnym wyjątkowym eksponatem jest słynny żaglowiec Santa María, największy z trzech statków Krzysztofa Kolumba. Ta replika jest hołdem dla historii wielkich odkryć i może być początkiem do opowieści na temat podboju Ameryki.

Wystawa została zorganizowana w ramach zajęć dzieci z Przedszkola JCI i posłuży jeszcze do realizacji zajęć wakacyjnych.