Przedszkolaki wśród dzikiej zwierzyny!

05-08-2015

Piąty tydzień bajkowych wakacji dzieci spędziły z bohaterami bajki Madagaskar. W pierwszym dniu wybrały się w podróż statkiem, który podczas sztormu…rozbił się! Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Dzieci bezpiecznie dotarły do bezludnej wyspy i wzorem pomysłowego Martiego, wykorzystały znalezione materiały do budowy wygodnych i bezpiecznych szałasów. W kolejnych dniach okazało się, że wyspa wcale nie była bezludna. Mieszkał na niej król Julian i inne lemury. Król okazał się być znawcą matematyki i zadawał dzieciom wiele ciekawych zagadek. W nagrodę za rozwiązanie wszystkich łamigłówek, dzieci zostały zaproszone na lemurową imprezę, gdzie wykonały szalony taniec-połamaniec. W kolejnych dniach, w przedszkolu zostały odnalezione ślady dzikich zwierząt. Dzieci tropiły je dzielnie i dzięki temu udało się im poznać cechy i zwyczaje żyraf, zebr, lwów i hipopotamów. W końcu nadszedł czas na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego i spotkanie oko w oko z najprawdziwszą dziką zwierzyną. W ostatni dzień tygodnia dzieci uczestniczyły w tajnej misji pingwinów. Musiały sprawdzić empirycznie dlaczego tak łatwo oparzyć się herbatą. W towarzystwie Szeregowego sprawdzały jak zachowa się gorąca woda gdy dodamy ją do wody chłodniejszej. Na pamiątkę spotkania z bohaterami bajki, każde z dzieci wykonało z papieru swojego własnego lwa oraz pingwina.

Zdjęcia z V tygodnia bajkowych wakacji w Przedszkolu JCI można obejrzeć tutaj. Zapraszamy!