LIPCOWY PLAN ZAJĘĆ:

3-7 lipca - Philip C. Stead, Erin E. Stead „Gdzie jest pan Amos?” -> koszt 650 zł

Dzień Amosa McGee zawsze wygląda tak samo. Wstaje rano, zakłada swój uniform i o 6:00 rano wsiada do autobusu nr 5, by dotrzeć do ogrodu zoologicznego, gdzie pracuje. Amos dba o swoich zwierzęcych podopiecznych najlepiej jak tylko potrafi. Dogląda słonia i rozgrywa z nim partyjkę szachów, towarzyszy nieśmiałemu pingwinowi i sowie, która boi się ciemności.

• Warsztaty artystyczne – dzieła sztuki malowane trąbą;
  • Zajęcia kulinarne -słoniowe potrawy
  • Wycieczka do ZOO

10-14 lipca - Nick Laird, Zadie Smith „Dziwo” -> 550 zł

Ujmująca opowieść o tym, że warto być sobą, a to, że się różnimy, czyni świat piękniejszym. Świnka morska w stroju do judo? To dopiero dowcip! Zwierzaki mieszkające w domu Kit, małej dziewczynki, nieufnie patrzą na nową lokatorkę. Nigdy nie spotkały kogoś takiego. Maud nie potrafi latać ani wysoko skakać, i jeszcze ten strój? Istne dziwo! A ona tak bardzo chciałaby się z nimi bawić. Nie jest łatwo się różnić, ale przy odrobinie odwagi i życzliwości Maud odkryje, że bycie sobą to najlepsze, co mogło jej się zdarzyć. Bo życie jest za krótkie, żeby być jak wszyscy!

• Zapoznanie z bohaterami książki;
  • Baloniada ( zabawy z balonami wypełnionymi helem);
  • Piesza wycieczka – nieznane miejsca Life Science Parku

17-21 lipca - Michael Rosen „Idziemy na niedźwiedzia” -> 550 zł

Czwórka dzieci wraz z tatą i psem postanawiają pewnego dnia wyruszyć na wyprawę, aby znaleźć niedźwiedzia. Po długim przygotowaniu i spakowaniu plecaków mogą śmiało udać się do lasu i nie bać się niczego! Oczywiście nic nie jest tak proste, jak wydawało się na początku. Pokonać muszą wiele przeszkód, takich jak: zbyt wysoka trawa, błoto, śnieżyca czy strome zbocza. Nic jednak nie jest zbyt trudne dla zgranej rodziny, zdecydowanej na przeżycie niezapomnianej przygody! Tylko czy znajdą to, po co wyruszyli? Czy niedźwiedź pojawi się na ich drodze i zaspokoi ogromną ciekawość?

• Przez szuwary, błota i gęstwinę - gra terenowa;
  • Zajęcia kulinarne -niedźwiedzie przysmaki;
  • Niezwykły tor przeszkód – zawody sportowe;
  • Język angielski – niedźwiedź poliglota;

24-28 lipca - Marta Guśniowska „Jaszczurunia” -> 550 zł

Wraz z upływem czasu Junior, bo tak nazwano krokodyla, zaczyna dostrzegać coraz większe różnice pomiędzy nią a przybranymi rodzicami. W końcu, gdy nadarza się okazja, mały krokodyl postanawia wyruszyć w prawdziwą podróż, na poszukiwanie swoich biologicznych rodziców. Czy jednak warto, by to robił? A może to, co najcenniejsze, ma pod samym swoim nosem? W podróży towarzyszyć mu będzie wierna Jaszczurunia.

• Zajęcia sportowe (pokaz Judo);
  • Zajęcia kulinarne – krokodyla  lemoniada;
  • Zabawy na spostrzegawczość;
  • Wycieczka w nieznane  z mapą czyli poszukiwanie tego, co zginęło;

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!