Aktualności

Wystawa Żaglowców w Przedszkolu JCI

12-06-2024

Przedszkole JCI zorganizowało niezwykłą wystawę kolekcji żaglowców, która należy do Pana Marcina Tabora.

Czytaj więcej

Pomysły na weekendowe zabawy z dziećmi w czerwcu

07-06-2024

Rękodzieło i sztuka są nieodłącznym elementem wszechstronnego rozwoju przedszkolaków, tak samo jak zabawa na świeżym powietrzu. Dzięki nim dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach – od motoryki po umiejętności społeczne i intelektualne.

Czytaj więcej

Choroba lokomocyjna u dzieci – jak pomóc twojemu maluchowi?

24-05-2024

Choroba lokomocyjna u dzieci może być wyzwaniem, ale dzięki odpowiednim środkom i działaniom można znacznie poprawić komfort podróży. Z tego artykułu dowiesz się jak wesprzeć dziecko w tym nieprzyjemnym doznaniu

Czytaj więcej

Zielona szkoła dla przedszkolaków - poradnik dla rodziców

17-05-2024

Z naszym artykułem bez problemu przygotujesz siebie i dziecko na wyjazd na zieloną szkołę. Zapraszamy do lektury

Czytaj więcej

Odkrywanie miasta poprzez legendy – przewodnik dla rodziców przedszkolaków

09-05-2024

Wycieczki śladem lokalnych legend to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu z dziećmi, ucząc ich jednocześnie historii i kultury swojego miasta. Dzięki interaktywnym opowieściom i angażującym działaniom dzieci nie tylko lepiej poznają swoje otoczenie, ale także rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności kreatywne.

Czytaj więcej

Jak zorganizować piknik na łonie natury z dziećmi? Kompletna instrukcja

29-04-2024

Organizacja pikniku na łonie natury z dziećmi to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, cieszenie się słońcem i zabawę. Aby ten dzień był wyjątkowy i bezstresowy, warto dobrze się do niego przygotować

Czytaj więcej

Jak spędzić z dziećmi długi weekend majowy? Inspiracje dla rodziców

25-04-2024

Długi weekend majowy to świetna okazja, aby spędzić czas z rodziną. Dla rodziców przedszkolaków to wyjątkowy czas, kiedy można razem odpocząć, bawić się i uczyć. Oto kilka pomysłów na to, jak możecie wykorzystać te wolne dni, aby zarówno dzieci, jak i dorośli czuli się szczęśliwi i spełnieni.

Czytaj więcej

Zdrowe przekąski na dziecięce wycieczki

12-04-2024

Wiosna to idealny czas na wycieczki i przygody na świeżym powietrzu. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, odpowiednio dobrana dieta jest kluczowa, aby zapewnić im energię i wspierać ich rozwój. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym ostatnim artykule. Tym razem chcemy Wam przedstawić kilka pomysłów na zdrowe przekąski, które są nie tylko pyszne, ale i łatwe do przygotowania, a także idealne na wiosenne wycieczki.

Czytaj więcej

Dieta dzieci w wieku przedszkolnym - klucz do zdrowego rozwoju

04-04-2024

Dzieciństwo to czas intensywnego rozwoju, który wymaga odpowiedniego wsparcia za pomocą zbilansowanej diety. Właściwe żywienie w wieku przedszkolnym ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, rozwoju...

Czytaj więcej

Wielkanocne przygotowania: radosna zabawa dla całej rodziny

28-03-2024

Wielkanoc, obok swojego znaczenia religijnego, jest także doskonałą okazją do spędzenia czasu z bliskimi. Przygotowania do tej wyjątkowej świątecznej okazji mogą być nie tylko zabawne, ale także stanowić doskonałą okazję do wzmacniania więzi rodzinnych. Oto kilka pomysłów na to, jak spędzić czas przygotowując się do Wielkanocy razem z rodziną.

Czytaj więcej